אפשר גם אחרת

קידום עסקים - אפשר גם אחרת

אחד מהאלמנטים החשובים ביותר שכדאי להקפיד עליהם כאשר פותחים עסק, הוא הדרך בה העסק יקודם ויפורסם. מטרותיהם העיקריות של פרסום או קידום עסקים קטנים, בינוניים, ארגונים גדולים ואפילו אנשים פרטיים הם ליצור אהדה, לחבר את קהל היעד למותג ולהביא את העסק לחשיפה והתעניינות מוגברים ככל האפשר.  קידום עסקים קטנים עד אימפריות של ממש – כולם זקוקים לפרסום.

 

למה קידום עסקים קטנים חשוב?

עסקים קטנים ובינוניים משקיעים כל חודש סכומים לא הגיוניים בפרסום ובקידום. אין אנו אומרים שהקידום הזה אינו חשוב, הוא חשוב מאוד ואפילו הכרחי להצלחת העסק, אך חשוב לקחת כל דבר בפרופורציה. פרסום וקידום באינטרנט תפס תאוצה בשנים האחרונות, זאת משום שניתן היום למדוד את השיווק והפרסום שביצענו, ולדעת מיד מה כדאי לשפר על פי המיקום של העסק באתרי החיפוש. קידום עסקים קטנים, גדולים או בינוניים הוא דבר חיוני אשר הוכח במחקרים רבים כאפקטיבי.

 

איפה כאן הבעיה?

הבעיה מתחילה שרוב חברות הפרסום והקידום מנסות לקלוע ולפנות לחברות ועסקים גדולים בלבד. למה? פשוט מאוד – כסף!. ככל שהחברה או הארגון יהיו גדולים יותר, כך התקציב שלהם לקידום יעלה. קידום עסקים קטנים וגדולים גם יחד,  מתבצע בשיטות שונות החל מקידום במנועי חיפוש על ידי חברות SEO, בניית אתרים המותאמים לסלולר, בניית קישורים, כתיבת תכנים ועוד. מה שקורה היום בשוק הפרסום הוא, שקידום הפך לעשירים בלבד, כמו תחומים רבים נוספים בישראל. קיימות מעט מאוד חברות אשר מספקות שירות של קידום עסקים קטנים בתקציב ריאלי והגיוני.

 

עסקים קטנים דורשים מהפכה

בשנים האחרונות מדינת ישראל עברה מהפכה בתחומים רבים. חברות ענק אשר לקחו נתח שוק גדול, יצאו מהמערכה, ע״י כניסה של חברות חדשות בתחום התקשורת, התעופה, המזון והפסידו כמות עצומה של לקוחות. איך זה קרה? הקהל הישראלי אינו פראייר ובטח שאיננו טיפש! למה לשלם לחבילת סלולר הכוללת מכשיר, שיחות ללא הגבלה, הודעותsms  ואינטרנט מהיר מעל ל-300 ₪ בחודש, כשאפשר ליהנות מאותו הדיל בדיוק בפחות מ-50 ₪ ואפילו פחות! הגיעה העת לבצע מהפכה גם בשוק הקידום והפרסום בארץ. אם העסקים בארץ יבינו ויפנימו שאפשר לשנות את המגמה הזו, מהפכה תקרה כאן. קידום עסקים קטנים או גדולים לא חייב להיות יקר כל כך. חברות ועסקים המשלמים אלפים ואפילו עשרות אלפים של שקלים עבור קידום או פרסום איכותי ככל שיהיה, משקף מגמה שאיננה הגיונית בארץ. אין סיבה לגבות כל כך הרבה כסף בחודש על שירות של קידום עסקים קטנים. חברות קידום מקצועיות אשר מבינות עניין יספקו קידום לעסקים קטנים ברמה גבוהה גם בסכומים הגיוניים. עסקים קטנים חייבים להילחם ולהבין שאפשר לקבל שירות איכותי, מקצועי ואמין גם בתקציב פרסום הגיוני שלא עומד על אלפים של שקלים בכל חודש!

 
דילוג לתוכן